Hakkımızda

Temelleri 1998 yılında atılan ve küresel bir oyuncu olma vizyonu ile çıktığı yolda emin adımlarla ilerleyerek; elektrik, plastik-kimya, tarım ve uluslararası ticaret gibi alanlarda faaliyet gösteren Netral Group çeşitli şirketleri bünyesinde barındırmaktadır. Ekaron Trade bu şirketlerden uluslararası ticaret dalında uzmanlaşmış olanıdır. Kuruluşundan bu yana büyümesini istikrarlı biçimde sürdüren Netral’in başarısının ardında benimsediği temel değerleri yatmaktadır. Netral faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde sürekli gelişime odaklı, sürdürülebilir ve çevreye duyarlı yapısı ile insanlığa daha iyi yarınlar sunmak için çalışmaktadır. Netral Group bünyesindeki şirketler ile 4 kıtada 60’ı aşkın ülkedeki pazar ağına kendi oluşturduğu güvenilir markalar ile ürün ve hizmet sunarak, bulunduğu coğrafyaya değer katma çabası içerisindedir.

 

Ekaron Trade’in öncelikli konusu, ticari statüsü itibariyle sektör gözetmeksizin Türkiye’de faaliyet gösteren üretim ve ticaret firmalarının ihracat ve ithalatına aracılık faaliyetleridir. Amacımız beraber hareket ettiğimiz firmalarımızın; mevcut ve gelecekteki ihtiyaçları için özel çözümler üretmek, değerlerimizi ilke edinerek şirketimizi geleceğe taşımaktır.

Dış Ticaret, Bir ürünün tedarik sürecinden yurtdışı alıcılara teslimine kadar olağanüstü dinamik ve karmaşık yapısı İle uzmanlık gerektiren bir konudur. Dış Ticaret faaliyeti yürüten firmaların, operasyonel faaliyetlerini yürütürken bu dinamik yapıyı anlama ve takip etme noktasında desteğe ihtiyaç duyduğu bir gerçektir. Alım Satım Sözleşmeleri, Ödeme Ve Teslim Şekillerinde Yaşanan Sorunlar, Uluslararası Nakliye Ve Lojistik Hizmetleri ve buna İlişkin Operasyonel Süreçler bilgi ve deneyim gerektirir. Ekaron Trade; konusunda deneyimli uzmanlarıyla Dış Ticaret Danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra, Üretim, Ar-Ge Ve İhracata Yönelik Teşvik Uygulamaları Hakkında Da Hizmet Sağlamaktadır.

İhracat - İthalat Operasyonları

İhraç – İthal konusu ürünlerin güncel gümrük mevzuatına uygun; operasyonlarının yapılması, gerekli belgelerin düzenlemesi, işlemlerin planlaması konularında hizmet sağlamaktadır.

 

Uluslararası Anlaşmalar Ve Yazışmalar

Firmanın; ticari çıkarları doğrultusunda uluslararası yazışmalar, distribütörlük anlaşmaları ve satın alma ile satış sözleşmelerinizin tamamında etkin ve profesyonel hizmetler sunmaktadır.

 

Pazar Araştırması Ve Ürün Denetleme

Dış Ticarette en önemli adım; ürünün katma değeri en yüksek seviyede satılacağı pazarların tespit edilmesidir. İhracat kanalında hizmetimizin büyük bölümünü hedef pazar ve potansiyel alıcı firma araştırma aşamaları oluşturmaktadır. Bu safhayı; potansiyel ihracatçı, ithalatçı, distribütör firmalarla ilk iletişimlerin kurulması ve sürdürülebilir hale getirilmesi takip eder. Pazar araştırma analizlerinin doğru yapılması; ürünleri en etkin ve verimli şekilde doğru alıcı ve tedarikçiye ulaşmasında önemli rol almaktadır. Ekaron Trade ülkemizde yerleşik ihracatçı firmalar ile yurtdışındaki ithalatçı şirketler arasında aracılık hizmeti vermektedir.

 

Lojistik Planlama

Dış Ticaretin il gerçekleşme adımı olan lojistik planlama konusunda; işletme – liman arası nakliye organizasyonu ve uluslararası nakliye organizasyonu hakkında çözüm üretmektedir.

Yabancı Yatırımcı Danışmanlığı

Yabancı Yatırımcıların ülkemize kazandırılmasında; Teşvik Belgesi alma prosedürleri, ikili Anlaşmalar ve mevzuatları yorumlama, marka tescil, markalaşma ve finansal raporlama gibi profesyonel destek vermektedir.


Çözüm Ortaklığı

Firmanın statüsüne bağlı olarak; destek ve teşviklerin kullanılması, sektörel fuarlara katılım, yetkilendirilmiş yükümlü sistemi danışmanlığı (YYS), gümrük mevzuatı, kambiyo bilgisi ile dahilde ve hariçte işleme rejimi prosedürleri konusunda sonuç odaklı çözümler sunmaktadır.

 

 

Genel Müdür Mesajı

Çeyrek asra yaklaşan yolculuğumuzu istikrarlı bir biçimde sürdürürken, faaliyet gösterdiğimiz sektörlere benimsediğimiz değerler ile yeni bir soluk getirdik.

Günümüzde, dünün kuralları etkisini  kaybederken bugünün kuralları yeniden  yazılmaktadır, her geçen gün dünyadaki bilgi birikimi artmakta, üstünlük; inovatif düşünebilen ve bilgiyi doğru kullanan kimselere geçmektedir. Hız, kalite ve verimlilik rekabetin temel dinamikleri haline gelerek, bunları yapabilme yeteneğine sahip işletmeler piyasanın yeni oyun kurucuları olmuşlardır.

Teknolojinin, çevre koşullarının, yaşam tarzının ve bunlara bağlı olarak insan ihtiyaçlarının  hızla değiştiği dünyada gelişimin zorunluluk olduğu bilinci ile hareket ederek planlamamızı buna göre yapıyoruz.

Başarının; azim, disiplin ve kararlılık ile elde edileceği bilinciyle elektrik, plastik-kimya, tarım ve uluslararası ticaret alanlarında; dinamik, teknolojiye hızla uyum sağlayabilen ve inovatif yapımız ile bulunduğumuz coğrafyalarda lider bir grup şirketi olma yolunda hızla ilerliyoruz.

Bir işletmenin sahip olduğu en önemli sermayenin insan kaynağı olduğu bilinci ile hareket ederek, ailemizin bir parçası olarak gördüğümüz; yenilikçi, yetenekli, bilgi ve tecrübe sahibi ekip arkadaşları ile çalışıyoruz.

Gelişimin bir parçası olan insanların yaptıkları her işte başarılı olacağına inanan yönetim anlayışımızla paydaşlarımızın ihtiyaç ve beklentilerine  uygun stratejiler üreterek, güvenilir ürün ve hizmetleri kendilerine sunuyoruz.

İnsana, doğaya ve çevreye karşı sorumluluklarından ödün vermeden, kaynaklarını en verimli ve etkin bir şekilde kullanan, yaptığı işlerde uzmanlık ve tecrübeye önem veren, sunduğu ürün ve hizmetler ile topluma değer katan bir kuruluş olmanın gururunu yaşıyoruz.

 

 

Temel Değerlerimiz

· PRESTİJ VE İTİBAR

Netral Elektrik mevcut bulunduğu konum ve toplumsal, kültürel, ekonomik, sosyal yapısı ile kazanmış olduğu saygınlık çerçevesinde temel değerlerinin hiyerarşik düzeninde üst bölümde tuttuğu prestij ve itibarı sorumlulukları arasında güçlü bir bağ kuran değer olarak görür.


· GÜVEN VE DÜRÜSTLÜK

Tüm ilişkilerde gerekli olan güven duygusunu tüm paydaşlarına hissettirebilmek adına daima tutabileceği sözler veren Netral Elektrik dürüstlüğü ön planda tutarak ilişkilerini sağlam temeller üzerine kurmak amacıyla hareket eder.


· GELİŞİM VE YENİLİK

Gelişim ve yenilik vazgeçilmez bir gerçekken buna ayak uyduramayanların tutunamadığı küresel ortamda emin adımlarla hedeflerine doğru ilerleyen Netral Elektrik tecrübelerine dayanarak aldığı her kararda sorgulayıcı bir mekanizma ile hareket edip eleştirel bakış açısının yol göstericiliği ile gelişime ve yeniliğe açık şekilde ilerler.


· KALİTE

Müşteri istek ve beklentilerini karşılayabilme derecesini üst konumlara taşıyan Netral Elektrik sektörünün lider markası olarak kalitenin üretileceği düşüncesiyle önleyici faaliyetleri oluşturarak kalite yönetim araçlarını etkin şekilde kullanır.


· MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Yegane varlık sebebi olarak gördüğü müşterilerinin memnuniyet seviyesini daima zirvede tutmak üzere hedef belirleyen Netral Elektrik şeffaflık, erişebilirlik, cevap verebilirlik, objektiflik, gizlilik ve hesap verebilirlik prensipleri ile çalışır.